Menu witryny Menu witryny

Austria

Kajakowe wyprawy dla poszukiwaczy przygód

Dzięki wspaniałemu ukształtowaniu terenu Austria jest krajem idealnym do organizacji pełnych wrażeń i przygód spływów kajakowych po długich rzekach o rwącym nurcie. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się spływy organizowane po górskich rzekach. W trakcie takiej podróży można bowiem podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i doznać sporego zastrzyku adrenaliny.

Kajakarstwo w Austrii – najlepsze rzeki i trasy

Pełne emocji spływy odbywają się najczęściej na rzekach: Lammer, Zwettl, Inn, Salza oraz Aniza. Podczas wodnej wyprawy można nie tylko wypocząć w aktywny sposób, ale także podziwiać bogactwo otaczającej przyrody. Najlepszym okresem na organizację spływów jest wiosna oraz lato, gdy topniejące górskie lodowce zasilają rzeki w wodę. Jedna z najpiękniejszych tras prowadzi po rzecze Salza, w pobliżu rejonu Wildaplen. Jej długość wynosi 13,86 mil morskich, a stopień trudności określany jest jako średni. Szlak pokonuje się na ogół w ok. 2h i 50 min. Woda Salzy jest krystalicznie czysta i posiada przepiękną lazurową barwę. Trasa odpowiednia jest zarówno dla bardziej doświadczonych kajakarzy, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą formą turystyki aktywnej. W dość łagodnych i piaszczystych zakolach rzeki Salzy warto zrobić sobie krótkie przerwy na odpoczynek lub opalanie, któremu towarzyszyć będzie malowniczy krajobraz alpejskich szczytów. Mniej doświadczeni amatorzy kajakarstwa swoją przygodę ze spływem po Salzie mogą zakończyć w okolicy mostu Palfau, po ok. 16 km, jednak dla bardziej wymagających i żądnych przygód turystów może to być dopiero początek ekscytującej zabawy, gdyż dalszy odcinek trasy prowadzi przez kanion, a nurt coraz bardziej się nasila.

Wyjazdów na kajaki można szukać przeglądając oferty wypraw kajakowych na Zingtravel.pl lub niemieckojęzycznej stronie www.kajak-austria.com Znajdziemy tu zarówno popularne trasy jak i rzadziej uczęszczane spływy.

Za popularną trasę kajakową w Austrii uznaje się także szlak wiodący po rzece Dunaj, którego długość wynosi ok. 28,08 mil morskich. Jego poziom trudności określany jest jako łatwy, a średni czas spływu to ok. 3 h i 30 min. Trasa prowadzi z miejscowości Linz do Schlögen.