Menu witryny Menu witryny

Chorwacja

Chorwacja to kraj chętnie odwiedzany i idealny dla tych, którzy pokochali kajakarstwo. Warto przede wszystkim wybrać się na wyspy Elafickie, gdzie wśród pięknych widoków chorwackiego wybrzeża można wspaniale wypocząć. Prócz spływu kajakiem czekają jeszcze takie atrakcje jak historyczne zabytki z czasów rzymskich, czy też różnorodność wysp, pełnych gajów cytrynowych, pomarańczowych drzew czy winnic.

Dobrze jest podzielić spływ na kilka etapów, by móc zobaczyć jak najwięcej i poznać miejsca, które się odwiedza. Ciekawą trasą jest niewątpliwie szlak prowadzący wzdłuż wybrzeża wyspy Lopud aż do piaszczystej, złotej plaży znajdującej się w miejscowości Suni. Na Lopud można odwiedzić liczne pałace oraz klasztor franciszkanów. Spływ tym szlakiem zajmuje około 3 godzin.

Podobnej długości trasa prowadzi wzdłuż wybrzeży wyspy Kolocep, która czaruje gajami oliwnymi, stromymi klifami oraz złocistym piaskiem na plażach. Można wybrać się dalej w kierunku Trsteno, płynąc przez kanał Kolocept. Warto zatrzymać się na dłużej w tym miejscu, bowiem czeka tu najstarszy w całym kraju ogród botaniczny pełen rzadkich okazów.

Ciekawy szlak prowadzi z wyspy Lopud na wyspę Sipan. Spływ tą trasą zajmuje do 4 godzin. Zachwycają widoki oraz fakt, że Sipan, nazywana także Złotą Wyspą posiada żyzne, urokliwe winnice oraz gaje oliwne. Dalej można wybrać się wzdłuż wybrzeża z Sudjuradj do wioski Sipanska Luka, co pozwala na przyglądanie się jedynym w swoim rodzaju widokom i zrelaksowanie się.

To tylko niektóre z propozycji na wspaniały spływ kajakowy na Chorwacji. Przejrzyste, lazurowe wody, cudowne wodospady i wysokie szczyty to krajobrazy, które na zawsze pozostaną w pamięci. Poza tym gorące słońce i bezchmurne niebo, czego chcieć więcej? Chorwacja to kajakowy eden, pełen malowniczo ulokowanych rzek, różnorodnych, dzięki czemu można wybrać je pod kątem posiadanych już umiejętności (wyprawa dla początkujących), a także możliwość poznania tego raju z zupełnie innej strony.