Menu witryny Menu witryny

Włochy kajakiem
Włochy

Na pasjonatów kajakarstwa moc emocji czeka m.in. podczas spływu niezwykle uroczą, jednak mało znaną rzeką Sile o długości 95 km, której bieg rozpoczyna się w Porta dell’Acqua we włoskiej prowincji Treviso. W trakcie wodnej przeprawy warto zawitać do Badoere di Morgano. W kwietniu oraz maju organizowany jest tutaj festiwal szparagów, z których słynie miejscowość. Trasa spływu prowadzi ponadto przez teren Oasi di Cervara, gdzie występuje aż 200 czapli oraz, rzadko spotykanych, bocianów czarnych. Podczas spływu warto również zatrzymać się w miasteczku Quito di Treviso. Kolejną, godną uwagi miejscowością, jest stolica prowincji – Treviso. Do najważniejszych zabytków miasta zaliczyć należy: ratusz Palazzo Dei Trecento na Piazza dei Signori, Loggię dei Cavalieri z XIII w., katedrę il Duomo z obrazem "Annunciazione" autorstwa Tycjana oraz kościół św. Franciszka z grobowcami córki Petrarki i syna Dantego.

Miłośnicy kajakarstwa koniecznie powinni też zawitać do Wenecji. Miasto zachwyca wspaniałą architekturą oraz klimatycznymi, pełnymi uroku zakątkami. Najlepszym miejscem do pływania jest Canal Grande. Pasjonaci kajaków moc emocji znajdą także podczas, odbywającego się co roku, wyścigu La Vogalonga. W trakcie imprezy zatrzymywany jest ruch łodzi silnikowych. Pływając po Wenecji, należy trzymać się prawej strony kanału, a podczas mijania gondoli przejść na lewą stronę. Zwiedzając miasta warto zaś zobaczyć: Pałac Dożów, Bazylikę św. Marka, pałac Ca’ d’Oro oraz Palazzo Denier Dei Leoni.

Włochy w kajaku - wczasy dla aktywnych

Odkrywanie kulturalnego i przyrodniczego bogactwa Włoch podczas spływu kajakiem to ciekawy sposób na aktywne spędzenie urlopu i relaks w malowniczym otoczeniu. Zarówno wodna przeprawa po rzece Sile, jak i kajakowanie po weneckich kanałach dostarczy moc niezapomnianych atrakcji i wrażeń.